İçeriğe git

Recommended Posts

D7000' almıştım ama lekeler çıktığı ve lekeler gitmediği için makinemi değiştirip 60d aldım ama iso performansı bu makinenin ya kötü ya sorun var yada bende sorun anlayamadım... bu yüzden siz bilenlere de sormak istedim... Şehir dışında olduğum için şuan elimde olan bir fotodan örnek atıcam

Fotoğfarın efix bilgileri f5.6 1/200 iso:100 135mm (60d 18-135) gündüz vakti açık havada çekildi--- Uzun pozlama kumlama giderme ve yüksek iso kumlama giderme kapalı

http://e1211.hizlire.../13/7/fqub1.jpg -tam boyut, sadece siteye yükleyebilmek için 5184* 3456'dan 1000*X pixel gibi bir orana düşürdüm fotoğraf raw çekildi ve jpg'e dönüştürdüm %100 crop halini direk raw'dan tam boyutundan aldım

crop için http://e1211.hizlire.../13/7/fqucy.jpg

http://d1211.hizliresim.com/13/7/fqurj.jpg

şimdiden değerli görüşleriniz için teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu modeli kullanan arkadaş yok galiba bu sitede, şimdiye kadar bi cevap gelmedi çünkü. Bu denli gürültü olması normal değil, bu gövdeye vakıf birinden yardım almak gerekir. Bir de Canon kullanıcılarının olduğu sitede şansınızı deneyin.

Ama güzel olan bi şey var, öyle görülüyor ki gönlünüz Nikoncuların arasında sohbet etmekten yana :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu modeli kullanan arkadaş yok galiba bu sitede, şimdiye kadar bi cevap gelmedi çünkü. Bu denli gürültü olması normal değil, bu gövdeye vakıf birinden yardım almak gerekir. Bir de Canon kullanıcılarının olduğu sitede şansınızı deneyin.

Ama güzel olan bi şey var, öyle görülüyor ki gönlünüz Nikoncuların arasında sohbet etmekten yana :)

Abi zaten ilk d7000 almışdı geri verdi yağlanmadan dolayı almadı canon aldı ama kumlanma gıderıcı açıkken olmuyor bu problem ama kapalı bile olsa 100 ısoda yapmaması gerektiğinin savunuyor orası tuhaf acaba makıneler kumlanma gıderıcı mod açıkkenmi daha sağlıklı çalışıyor nıkondan örnek olarak gidelım mesela??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mehmet abi gönülden nikoncuyumdur aslında:) gürültü oranı beni çok rahatsız etti, iso 100'de nikon'da da canon'da da olabilecek gürültü bellidir. o yüzden daha sıcak bulduğum bu formdan bilgi almak istedim açıkcası

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

D7000' almıştım ama lekeler çıktığı ve lekeler gitmediği için makinemi değiştirip 60d aldım ama iso performansı bu makinenin ya kötü ya sorun var yada bende sorun anlayamadım... bu yüzden siz bilenlere de sormak istedim... Şehir dışında olduğum için şuan elimde olan bir fotodan örnek atıcam

Fotoğfarın efix bilgileri f5.6 1/200 iso:100 135mm (60d 18-135) gündüz vakti açık havada çekildi--- Uzun pozlama kumlama giderme ve yüksek iso kumlama giderme kapalı

http://e1211.hizlire.../13/7/fqub1.jpg -tam boyut, sadece siteye yükleyebilmek için 5184* 3456'dan 1000*X pixel gibi bir orana düşürdüm fotoğraf raw çekildi ve jpg'e dönüştürdüm %100 crop halini direk raw'dan tam boyutundan aldım

crop için http://e1211.hizlire.../13/7/fqucy.jpg

http://d1211.hizlire.../13/7/fqurj.jpg

şimdiden değerli görüşleriniz için teşekkür ederim

Fuat Merhaba;

Akşam bir ara sohbette online oldum ve kapatmayı unutup yatmışım, Sabah gördüm mesajlarını. Kusura bakma yaşlılık işte...:)

Fotoğrafa yeni bakma fırsatı bulabildim ve bu kadar gren veya gürültü bence de hiç normal değil. Başka bir 60D kullanıcısı varsa tanıdığın onun kamerasıyla bir kıyaslama çekimleri yap yada aldığın yere tekrar bir götür bakalım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fuat Merhaba;

Akşam bir ara sohbette online oldum ve kapatmayı unutup yatmışım, Sabah gördÜm mesajlarını. Kusura bakma yaşlılık işte... :)

Fotoğrafa yeni bakma fırsatı bulabildim ve bu kadar gren veya gÜrÜltÜ bence de hiç normal değil. Başka bir 60D kullanıcısı varsa tanıdığın onun kamerasıyla bir kıyaslama çekimleri yap yada aldığın yere tekrar bir götÜr bakalım.

:)Merhaba Ümit abi...

Size daha öncede bahsetmiştim bu sorundan hatırlarsınız, bu 60d beni bu konuda hiç tatmin etmedi zaten. bir arkadaşımda 600d var onunla bir test yapacağım istanbul'a döner dönmez... Ama nasıl fotograflar çekmeliyim renkli yazılı ne kadar uzaktan vs.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

:)Merhaba Ümit abi...

Size daha öncede bahsetmiştim bu sorundan hatırlarsınız, bu 60d beni bu konuda hiç tatmin etmedi zaten. bir arkadaşımda 600d var onunla bir test yapacağım istanbul'a döner dönmez... Ama nasıl fotograflar çekmeliyim renkli yazılı ne kadar uzaktan vs.

Fuat Merhaba;

60D kameran var ve 600D ile test yapacaksın. Nasıl olacak bu? Yani bu testten ne sonuç çıkacak? 600D mi almak niyetindesin. Yoksa 600D ile çekeceksin fotoğrafları ve sonra 60D hakkında karar mı vereceksin anlamadım. Sana tavsiyem başka bir 60D bul, sahibine rica et, beraber bir çekime çıkın ve birebir aynı konuyu aynı kadraj ve değerlerde çekin ve sonra bilgisayar ekranında kıyaslayın. Aslında en doğrusu aldığın yere götÜrÜp bu fotoğrafları göstermek ama neyse..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fuat Merhaba;

60D kameran var ve 600D ile test yapacaksın. Nasıl olacak bu? Yani bu testten ne sonuç çıkacak? 600D mi almak niyetindesin. Yoksa 600D ile çekeceksin fotoğrafları ve sonra 60D hakkında karar mı vereceksin anlamadım. Sana tavsiyem başka bir 60D bul, sahibine rica et, beraber bir çekime çıkın ve birebir aynı konuyu aynı kadraj ve değerlerde çekin ve sonra bilgisayar ekranında kıyaslayın. Aslında en doğrusu aldığın yere götÜrÜp bu fotoğrafları göstermek ama neyse..

Aldığım yere mail attım ve bu konu hakkında bilgilendirdim uğrayacagımı söyledim döndÜğÜmde... gittiğimde bu fotoğraflarıda götÜrecegim o zaman abi. Artık sinir oldum çÜnkÜ biliyorsunuz ki 2. makinem bunda da sorun var kasıt arayacağım bu işte...Donannımhaber'de 60d kullanıcıları diye bir topic var orada da fotoğrafları gösterdim henÜz cevap gelmedi ama gelirse gelen cevaplarıda burada paylaşacağım abi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fuat Merhaba;

İkisi birbirine yakın makineler ya abi o yÜzden aşağı yukarı sonuç aynı olmalıdır dÜşÜncesinden yola çıkarak o şekilde deneyeyim dedim abi... mantıklı değilmiş demekki:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fuat Merhaba;

Akşam bir ara sohbette online oldum ve kapatmayı unutup yatmışım, Sabah gördÜm mesajlarını. Kusura bakma yaşlılık işte... :)

Fotoğrafa yeni bakma fırsatı bulabildim ve bu kadar gren veya gÜrÜltÜ bence de hiç normal değil. Başka bir 60D kullanıcısı varsa tanıdığın onun kamerasıyla bir kıyaslama çekimleri yap yada aldığın yere tekrar bir götÜr bakalım.

Abi normal değil diyorsunda kumlanma modulu açıkken bu sekil olmuyor ama kapalıyken dusuk ısoda bunu yapması tuhaf gelmiş acaba nıkonda da kumlanma kapalıyken yada nıkon demıyelım butun kumlanma modullu yuksek ıso sensorlu makınelerde bu modul kapalıyken bunun olması normal olabılırmı acaba makıne performansını bu sekılmı verıo acaba? ben denemedım mod acık kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Makinenizin firmware sürümünü kontrol ettiniz mi acaba, güncel sürüm mü..

Normal bir durum değil bu. Yani İso 100 diyoruz En performanslı hali buysa yüksek iso değerlerinde hiç kullanılmaz.. Yoksa 60D CCD sensör mü :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.