İçeriğe git

D7000 'de Bu Kötü Olmuş

Gökhan YAZICI

Recommended Posts

Öncelikle hayırlı olsun..

Şu kadar diyebilirim ki.. Bende yeni aldım.. Henüz video kaydı yapmadım ve fazla seri çekimde yapmadım.. Ama çekim sayısı 1000e yaklaşıyor..

6 lı seriden makine.. Sıkıntı olduğu sÖylenen 3'lü seri olmamasına dikkat et. ve pilde 6-7. harf ti sanırım E veya A olmamalı imiş..

Uzatmak da istemiyorum ama bunlar biraz şans işi.. Alırken iyi dene ve kalitenin tadını çıkart.. O kadar diyorum sana..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mucizevi şekilde benim Pentax K20D 24 saatte satıldı :D

4 tallip çıktı birine ben satmadım,

diğeri düşünmek için süresi istedi,

diğeri makineyi kaptı,

sonuncu olan saniyeler ile kaçırdı.

Bu gece son gecemiz yarın yolcu edeceğim eski dostu.

C.tesi de kar kış kıyamet olmazsa hayyama body bakmaya gideceğim biraz inceliyeyim D7000 'i falan.

Halen sıcak bakamıyorum, özellikle sensör muhabbeti yüzünden.

elıne alınca makıneyı bırden ısını verıcen ama :D bak ben dün 1 saat sensor temızledım mutluyum evet elım kolum tutulsada temızledım :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle hayırlı olsun..

Şu kadar diyebilirim ki.. Bende yeni aldım.. Henüz video kaydı yapmadım ve fazla seri çekimde yapmadım.. Ama çekim sayısı 1000e yaklaşıyor..

6 lı seriden makine.. Sıkıntı olduğu sÖylenen 3'lü seri olmamasına dikkat et. ve pilde 6-7. harf ti sanırım E veya A olmamalı imiş..

Uzatmak da istemiyorum ama bunlar biraz şans işi.. Alırken iyi dene ve kalitenin tadını çıkart.. O kadar diyorum sana..

Şansda var evetama sensor o kadar hassaskı kucuk tozları aglıyor makıneın ıcıne toz sokmamaya bakın olabıldınce lens deıgsmeyın yada banyoda degısıp oyle cıkın ıcıne toz gırdımı oraya yapısdımı kırlenıo cıkarmak ıcınde ugrasıosun tam temızledım dıosun hopp bı toz yapışmış çok cins bişe :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamam da o sadee D7000 ile alakalı değil ki.. Lens değiştirirken dikkat edilmesi gerek hususlara dikkat ettikten sonra sorun yok :)

Bazı makınelerde ortalık yerde deıgısım yapıolar bu makıne oyle degıl toz bır yerden cıkıo yapısdımıda algısı cok fazla mınıcık tozlarıda goruo bu kadarmı toz cıkar yahu sılıosun bakınca yıne cıkıo mekanızma hareket edınce aralardan bır yerden toz fırlıyor delı ettı benı :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunlar çok küçük detaylar bence :)

Pireye sebep yorgan yakılmaz :D

Bencede makıne guzel toz hepsınde olur bunda bıraz daha sık o yuzden temızleme setı alıp evde ugrasmak gerek

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Adaşım sen toza çok takılmışsın temizleme seti falan, çok uğraşıyorsun.

Benden söylemesi sensörüne hasar vereceksin. Kaç senedir SLR kullanıyorum sensörle bir kere uğraştım bu işin evdeki imkanlarla (ki benim evimde komprasör dahil her türlü imkan var) yapılacak iş değil.

öyle 20-30 TL ye satılan temizlik kitleri ile yapılacak iş hiç mi hiç değil...

Her neyse D7000 konusunda sıkıntılı olan seriler şimdi 3 ile mi başlıyor?

Kaç haneli ki bu seri numarası?

6 hane desek 3 ile başlayan 100.000 ün sakat mı yani :S

sanalpazar üzerinden TR garantili sıfır almayı planlıyorum veya sahibinden.com yada hayyam gibi bir yerden 2. el ama TR garantili alacağım muhakkak.

çok cins sıkıntılar okudum D7000 ile iyice kıllandım.

Gerçi K20D den sonra çocuk oyuncağı gibi geleceği için pek içim ısınmayacak diye tahmin ediyorum.

Ufak, hafif, tam megnezyum değil, hava şartlarına dayanıklı değil.

çok basit bir body D300s çok daha sağlam oturaklı bir model.

İşte tek sıkıntı D300s in de iso su bu denli başarılı değil, ayrıca ölçüm konusunda falan D7000 daha başarılı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benden söylemesi sensörüne hasar vereceksin. Kaç senedir SLR kullanıyorum sensörle bir kere uğraştım bu işin evdeki imkanlarla (ki benim evimde komprasör dahil her türlü imkan var) yapılacak iş değil.

sanalpazar üzerinden TR garantili sıfır almayı planlıyorum veya sahibinden.com yada hayyam gibi bir yerden 2. el ama TR garantili alacağım muhakkak.

Gerçi K20D den sonra çocuk oyuncağı gibi geleceği için pek içim ısınmayacak diye tahmin ediyorum.

İşte tek sıkıntı D300s in de iso su bu denli başarılı değil, ayrıca ölçüm konusunda falan D7000 daha başarılı.

D7000 al sensorle baya bir uğraşırsın set değil eve sistem kurarsun aldığım da 30 tllik set değil delkin vakumlu set aldım usa dan şuanda da temiz finito sensore zarar vermemek lazım ama kolayda zedelenmez o kadar gibi duruyor. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

geçen hafta yagmur çıselıyordu sureklı o havada kullandım ıhlara vadısının ortasında dereden gectım yere koydum makıneyı cekım yaptım dayanıklı ama en ufak tozuda algılıo sensor tek problem o. :) yutubda bır ıkı test var adam ayaklarının altında gezıo bırı d7000 dıgerı canon 7d bir ızle bence onları. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam sen D7000 yerine D300S Al yani.. Boyutlardan feragat etmek istemiyor ve Full magnezyum gövde istiyorsun madem..

D300S Sınıf olarak bir kıt daha yüksek zaten, birkaç nedenden ötürü D7000 Alınır gibi gözükse de

D300S insanı mutsuz etmez :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D7000 biraz çocuk oyuncağı gibi duruyor, D300s sırf bir kademe daha yukarda diye ve daha sağlam diye zaten düşünüyorum.

Ama onunda iso performansı çok da aman aman değil, sıkıntı o :)

Pentax'ı bırakmanın sebebi sıkıldım, piyasad lens yok bişey yok sürekli aynı şeyler dönüyor.

Nikon daha canlı, daha hareketli, daha çok seçenek sunuyor.

+ benim makinem yavaş 1/4000 lik makine, F1.4 lens kullanıyorum 1/4000 az bile kalıyor, ve tabiki iso.

iso 400ü geç 401 de noise lenme başlıyor.

D300s de iso olarak çok az bişey daha iyisi...

Şimdi sırf onun için de gül gibi severek kullandığım seti satmış olucam :D

Ancak dediğim gibi, D7000 gerek sorunları, gerekse küçük çelimsiz kalması sebebiyle pek içime sinmiyor ama halen daha ilk tercihim gibi gibi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

grib mrib koyunca buyuyor makıne oda olmadı ustune demırcıden demır dograma yaparsın yahu makıne gayet tekabul bır makıne 2 metre boyun 150 kg kocaman ellerın varsa o zaman bısey dıyemem her makıne ufak gelebılır sana :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Gökhan Yazıcı Bey;

Bir hatanızı düzelteyim dedim. D7000 hava şartlarına dayanıklı ve sizi pişman etmeyecek bir modeldir.

Gövde hafifliğine bu kadar takmayın, Aynı konu sehpada (tripod) için vardı. Adamlar afedersiniz eşşek ölüsü gibi sehpa alıp bir iki kullandıktan sonra çok ağır diye satıyorlar. Alımlarındaki mantık doğru yani ağır sehpa daha oturaklı ve rüzgarlı havalarda titremiyor ama gelin görün ki çok ağır. Yani demem o ki; önemli olan işlevi.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gökhan Yazıcı Bey;

Bir hatanızı dÜzelteyim dedim. D7000 hava şartlarına dayanıklı ve sizi pişman etmeyecek bir modeldir.

Gövde hafifliğine bu kadar takmayın, Aynı konu sehpada (tripod) için vardı. Adamlar afedersiniz eşşek ölÜsÜ gibi sehpa alıp bir iki kullandıktan sonra çok ağır diye satıyorlar. Alımlarındaki mantık doğru yani ağır sehpa daha oturaklı ve rÜzgarlı havalarda titremiyor ama gelin görÜn ki çok ağır. Yani demem o ki; önemli olan işlevi.

Selamlar,

Hocam dedım gıbı gecen yagmur aldında kullandım ben soguk havada dereden bıle gecdım elımdeyken memnunum masallahı var :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nikon D7000 132 x103 x 77

Pentax K20D 142 x 101 x 70

Nikon D300s 147 x 114 x 74

D7000 sadece derinlik olarak büyük oda sanırım sensör sebebiyle 1cm genişlik tabiki önemli birşey değil, 1cm nin lafımı olur :D

Ancak fotoğraf makinesinde oluyor işte :)

Daha dün arkadaşın Pentax K7 sini elime aldım elime

Pentax K7 1 31 x 97 x 73

Bir elimde K7 diğerinde k20D. K7 benimkinden daha modern bir gövde full magnezyum ufak ve daha hafif, artık benimki dökme demirden mi yapmışlar neyse benim ki 200gb falan daha ağır.

K7 bana çocuk oyuncağı gibi geliyor, hafif olması, bariz küçük olması. Makine ile aramda bir bağ oluşmuyor.

Ben daha önce yine yaşamıştım bunu Penta K-x kullandım onuda hiç sevmedim oda ufak, hafif çelimsiz.

K20D tam elime oturuyor, ağırlığı elimde bişey tutuyorum hissiyatı bırakıyor.

Bizim bir arkadaşda 5D mark II vardı. Sanırım 1 yılı aşkın kullandı, ısınamadım "keyif alamıyorum" diyerekden D700 e geçti mutlu mesut yola devam ediyor.

Ben stüdyo fotoğrafçısı yada bu işten para kazanan birisi değilim. Amaç hobi olduğu için, makine içine sinmezse keyif alamazsan o hobiden hayır gelmez düşüncesindeyim.

D7000 ufak olduğu için içime sinmeyebilir, + K7 den bile hafif + kullanacağım 35mm 50mm 85mm gibi lenslerin hepsi hafif, küçük lensler.

D300s biraz daha büyüğü çok az bişey daha ağırı alışık olduğumdan sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum.

Ancak bunların hepsi varsayım tabiki de daha ne D300s i elime almışlığım var, ne D7000'i

Aksilik bugün yine yağmur var hep ama öğlen iş çıkışı hava çok kötü olmazsa hayyam a gideceğim.

Bakayım bir makinelere.

önerebileceğiniz firmar varmı? Şu adamın yanına git mutlaka elinde vardır, gösterir falan diye.

Pek Hayyama takılan biri değilim dükkanları, ustaları pek tanımam.

@ümit Alper TüMEN tripod konusunda, tripodun ağırlığı değil, taşıma kapasitesidir aslında göz önünde tutulması gereken.

Zaten body + lens 1kg civarı ağırlığı olur + 1kg tripod desek 2kg kolay kolay rüzgarda savrulmaz. Şiddetli rüzgarda savrulur ancak e böyle ortamlarda sürekli çalışılıyorsa tamam ağır bişey alınır ama yok ben bayır çimen dolaşır, şehir fotoğrafı çekerim diyiliyorsa en hafif ama en çok taşıma kapasitesi olanı almak lazım.

Ben siriu R2004 + G20 kafa kullanıyorum toplam ağırlığı 1.8kg falan ama 15kg taşıma kapasitesi var :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada ben D7000 'i 500gr falan diye hatırlıyorum. Meğerse 780gr mış. Neredeyse ağırlık olarak K20D ile aynıymış.

Başka gövde ile karıştırdım sanırım, yada okuduğum yerde bir yerde yanlış yazılıydı benimde aklımda öyle kalmış

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada ben D7000 'i 500gr falan diye hatırlıyorum. Meğerse 780gr mış. Neredeyse ağırlık olarak K20D ile aynıymış.

Başka gövde ile karıştırdım sanırım, yada okuduğum yerde bir yerde yanlış yazılıydı benimde aklımda öyle kalmış

Dedim sana 780 gr diye lens grıb falan gülle oluyor o :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D7000 le sonunda tanıştım. Gözüme küçük geldi ama kabul edilebilir boyutlarda.

Ancak çok açık ve net şekilde söylüyorum.

Pentax K20D hatta daha da eski model K10D bile ki 6 senelik falan sanırım. Body olarak, ele oturması, malzeme, kavrama yani neresinden bakarsanız bakın D7000 den iki gömlek üstün.

D7000 çok ucuz kalitesiz gibi geldi bana D300s de baktım ama onu bulamadım hiç bir yerde.

Pentax gerçekten body kalitesi olarak muazzam derecede iyi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D7000 le sonunda tanıştım. Gözüme küçük geldi ama kabul edilebilir boyutlarda.

Ancak çok açık ve net şekilde söylüyorum.

Pentax K20D hatta daha da eski model K10D bile ki 6 senelik falan sanırım. Body olarak, ele oturması, malzeme, kavrama yani neresinden bakarsanız bakın D7000 den iki gömlek üstün.

D7000 çok ucuz kalitesiz gibi geldi bana D300s de baktım ama onu bulamadım hiç bir yerde.

Pentax gerçekten body kalitesi olarak muazzam derecede iyi.

Vardır muhakkak d300s olmadı sıfır satan bir yerde bakıpda inceleyebilirdin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Nikon D7000 132 x103 x 77

Pentax K20D 142 x 101 x 70

Nikon D300s 147 x 114 x 74

D7000 sadece derinlik olarak büyük oda sanırım sensör sebebiyle 1cm genişlik tabiki önemli birşey değil, 1cm nin lafımı olur :D

Ancak fotoğraf makinesinde oluyor işte :)

Daha dün arkadaşın Pentax K7 sini elime aldım elime

Pentax K7 1 31 x 97 x 73

Bir elimde K7 diğerinde k20D. K7 benimkinden daha modern bir gövde full magnezyum ufak ve daha hafif, artık benimki dökme demirden mi yapmışlar neyse benim ki 200gb falan daha ağır.

K7 bana çocuk oyuncağı gibi geliyor, hafif olması, bariz küçük olması. Makine ile aramda bir bağ oluşmuyor.

Ben daha önce yine yaşamıştım bunu Penta K-x kullandım onuda hiç sevmedim oda ufak, hafif çelimsiz.

K20D tam elime oturuyor, ağırlığı elimde bişey tutuyorum hissiyatı bırakıyor.

Bizim bir arkadaşda 5D mark II vardı. Sanırım 1 yılı aşkın kullandı, ısınamadım "keyif alamıyorum" diyerekden D700 e geçti mutlu mesut yola devam ediyor.

Ben stüdyo fotoğrafçısı yada bu işten para kazanan birisi değilim. Amaç hobi olduğu için, makine içine sinmezse keyif alamazsan o hobiden hayır gelmez düşüncesindeyim.

D7000 ufak olduğu için içime sinmeyebilir, + K7 den bile hafif + kullanacağım 35mm 50mm 85mm gibi lenslerin hepsi hafif, küçük lensler.

D300s biraz daha büyüğü çok az bişey daha ağırı alışık olduğumdan sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum.

Ancak bunların hepsi varsayım tabiki de daha ne D300s i elime almışlığım var, ne D7000'i

Aksilik bugün yine yağmur var hep ama öğlen iş çıkışı hava çok kötü olmazsa hayyam a gideceğim.

Bakayım bir makinelere.

önerebileceğiniz firmar varmı? Şu adamın yanına git mutlaka elinde vardır, gösterir falan diye.

Pek Hayyama takılan biri değilim dükkanları, ustaları pek tanımam.

@ümit Alper TüMEN tripod konusunda, tripodun ağırlığı değil, taşıma kapasitesidir aslında göz önünde tutulması gereken.

Zaten body + lens 1kg civarı ağırlığı olur + 1kg tripod desek 2kg kolay kolay rüzgarda savrulmaz. Şiddetli rüzgarda savrulur ancak e böyle ortamlarda sürekli çalışılıyorsa tamam ağır bişey alınır ama yok ben bayır çimen dolaşır, şehir fotoğrafı çekerim diyiliyorsa en hafif ama en çok taşıma kapasitesi olanı almak lazım.

Ben siriu R2004 + G20 kafa kullanıyorum toplam ağırlığı 1.8kg falan ama 15kg taşıma kapasitesi var :)

Gökhan Bey,

Sehpada elbette taşıma kapasitesi önemlidir ama benim anlatmaya çalıştığım taşıma kapasite de sehpanın üretildiği malzemenin fiziksel koşullarına mesela yapıldığı malzemenin kalınlığına (et kalınlığı) bağlıdır. Bu kalınlık arttıkça hem sehpanın ağırlığı hemde taşıma kapasitesi artar.

Hayyamda size BOZDAĞ FOTOĞRAFçILIĞI önerebilirim. Kendisi yakın arkadaşım. Selamımı söylerseniz size yardımcı olur. Cep: 0535 732 31 20, dükkan 0212 528 81 09

Ayrıca kameraların ağırlığına bu kadar takılmayın. Aceleniz yoksa D300s yerine D400 (D300s' in yeni modeli) veya D8000 (D7000'in yeni modeli) modellerinden birini bekleyin derim. Ocak ayı içinde bu kameralardan en az birinin duyurusunun yapılması bekleniyor.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gökhan bence Pentax'a olan sempatin yüzünden bu kadar soyutluyorsun D7000'i :)

Yok Yalçın alakası yok. Pentax'ı seviyorum sonuçda bu işe adımı ilk onla attım. Makinemi de çok seviyordum ama sattım gitti bitti...

Yaktım gemileri Nikon'a geçeceğim diye.

Zor olanı gitmeyecek olanı gövdeyi sattım ancak, ne hikmetse lensler gitmediğinden yeni makine alamıyorum :)

Eğer bir imkanın olursa K20D K10D gibi bir bodyi görünce eline al incele, ne dediğimi anlayacaksın.

Gerçekten Pentax gövde olarak Nikon dan ilerde...

Ha D300s daha bir üst segment o daha iyidir, D600 dü 700 dü 800dü onlar iyidir ama D7000 gerçekten değil.

D3xxx serisinden hiç bahsetmiyorum bile :)

ümit Abi ben tripod konusunda senin gibi düşünmüyorum. Tamamı ile maddiyat önemli.

Adamlar öyle tripodlar yapıyorlar ki 1-1.5kg ağırlığı var, ancak bir insanı tartıyor :)

Genelde en ucuzu olsun ama sağlamda olsun dedikleri için hali ile ağır büyük şeyler oluyor.

Siriu bence bu konuda iyi. Kabul edilebilir fiyatı var, ve son derece sağlam.

Benim ki 1.7kg, kapalı iken 50cm açıkken kafa dahil 190cm falan ve 15kg taşıma kapasitesi var.

Fiyatıda 300TL idi.

Ekleme: Ne D400, nede D8000 alacak bütçem var. Her body ilk çıktığında uçuk fiyatlarla çıktığından, yeni çıkmış bir gövdeyi almam mümkün değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.