İçeriğe git

Nikon D7000 fotolarda leke

Recommended Posts

öncelikle selamlar,yeni bir d7000 aldım ve gayet memnundum ta kii...

dün öğleden sonraki çekimlerimde ansızın bir fotoda kırmızılı yeşilli çizgiler görene dek.

sonraki bir kaç çekimde de aynısı oldu.

çizgiler çok yakınlastırıldıgında + (artı) ve - (eksi) şeklinde oluyor.

pc ye atınca da lekeler aynı şekilde beliriyor. kafayı yicem makina 1 aylık sıfır adım.

hafıza kartından olabilir denildi fakat kartları tek tek denediğimde de aynı sorun denk geldi.

lütfen biri bana fikir versin.şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu şekilde olan fotoğrafları çok küçültmeden buraya atabilirmisiniz... Dedikleriniz lekemi ölü pixel'mı ozaman üzerine konusalım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu fotoğraf gerçekten makina'danmı boyle çıktı yoksa siz kuculttugunuz program veya yükleme sırasında hata'mı oluştu..

Bu kırmızı/pembe yogunlugu dikey çizgiler hayırlı birşey değil ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sadece dpi ını değiştim yuklemek için.makinadan çıktı aynen öyle.işin garip tarafı amerikan getiren birinden bir internet sitesinden aldım.uluslararası garanti acaba trde geçerli olur mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sadece dpi ını değiştim yuklemek için.makinadan çıktı aynen öyle.işin garip tarafı amerikan getiren birinden bir internet sitesinden aldım.uluslararası garanti acaba trde geçerli olur mu?

dpiı değişmek derken naptın tam olarak anlamadım nasıl yaptın? uluslar arası garantı burda tırtlar ücret cıkartırlar sana yada gelıcen hayyama tamırcıye gostercen..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dpi dan kastım siteye yukleyebilmek için boyutunu küçülttüm sadece.ama görüntü aynı.daha 1 aylık makine oldugundan çok canım sıkıldı.amerikaya göndersem DHL ile servise ürü değişiminde bulunmazlar mı acaba.çünkü kime göstersem bu tamamiyle üretimden kaynaklı dedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dpi dan kastım siteye yukleyebilmek için boyutunu küçülttüm sadece.ama görüntü aynı.daha 1 aylık makine oldugundan çok canım sıkıldı.amerikaya göndersem DHL ile servise ürü değişiminde bulunmazlar mı acaba.çünkü kime göstersem bu tamamiyle üretimden kaynaklı dedi.

Değişirler ımza karıslıgında teslımat ıle aldıgın yere gonderebılırsın ıcınde sonucda garantı kagıdı mevcuttur yalnız kargo parası bıraz tuzluya patlıcakdır kanımca gıt gel 100 usd ye yakın olur o yuzden bence ıyı bı fotocuya goster derım basıt bıseyde olabılır.ümit abı Mehmet abi nerdesiniz bir el atın yorum verin nedir bu durum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

örnek fotolar lcd ekranda da aynı şekilde mi gözüküyor, yoksa sadece bilgisayara atınca mı böyle çıkıyor. bunu şunun için soruyorum, hangi programla açtığınıza veya yeniden boyutlandırdığınızla da ilgili olabilir problem. picasa türü programlarda işlemeler böyle sonuçlar verebiliyor. jpeg ya da raw da farklılık varmı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

örnek fotolar lcd ekranda da aynı şekilde mi gözüküyor, yoksa sadece bilgisayara atınca mı böyle çıkıyor. bunu şunun için soruyorum, hangi programla açtığınıza veya yeniden boyutlandırdığınızla da ilgili olabilir problem. picasa türü programlarda işlemeler böyle sonuçlar verebiliyor. jpeg ya da raw da farklılık varmı?

makinede ekranda,pcde macde hepsinde aynı yani yakalanan görüntü bu.fakat bazen oluyo.herzaman yapmıyor.

düşündükçe çok sinirim bozuluyor.satın aldığım kişiylede irtibata gemeye calısıyorum kendisi zaten amerikada sanıyorum.

prosedürü öğrenmek adına :(

herkesin ilgisi için de ayrı ayrı teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

makinede ekranda,pcde macde hepsinde aynı yani yakalanan görüntü bu.fakat bazen oluyo.herzaman yapmıyor.

düşündükçe çok sinirim bozuluyor.satın aldığım kişiylede irtibata gemeye calısıyorum kendisi zaten amerikada sanıyorum.

prosedürü öğrenmek adına :(

herkesin ilgisi için de ayrı ayrı teşekkür ederim.

Baglantı kur resımlerıde gonder ıngılızce ıyı degılse ıyı bılen bırınle baglantı kurdurttur rahat anlasırsın.. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yanlış biliyorsam bilen birileri beni düzeltsin. Normalde makine fotoğraf çektiğinde bunu önce tampon belleğe oradan da karta yazar diye biliyorum. LCD'ye görüntü getirirken direk karttan okur. eklediğiniz fotoğrafı görünce benim aklıma bir şey takıldı, acaba hafıza kartınızdan kaynaklanıyor olmasın durum? anladığım kadarı ile sürekli aynı problem ile karşılaşmıyorsunuz, sadece bazen olan bir durum bu. Benim tavsiyem kısıtlı teknik bilgim ile, hafıza kartınızı değiştirip, düzgün çalıştığını bildiğiniz ve mümkünse D7000 ile kullanılması tavsiye edilen bir hafıza kartı ile biraz denemeler yapmanız.

Belki ondan sonra makinenizi amerikaya yollamayı düşünürsünüz. Ben DHL ile Türkiye'ye tek sayfa A4 yollamak için 90 usd para bayılmıştım ki çok canımı yakmıştı bu durum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benimde naçizane tahminim makinede sıkıntı olduğu yönünde.

Satıcı ile ve servis hizmetini verecek kurumla iletişime geçin, ABD ye nasıl göndermeniz gerektiğini sorun.

Hayyamdaki yerlere danış.

öyle sanıroyum ki ABD'ye en ucuz USPS ile gönderebilirsin. DHL falan baya pahalıya gelecek.

Birde o cihaz nasıl geri dönecek? O da büyük soru işareti. Normalde biliyorsunuz 75€ üzeri gümrüğe takılır.

Tamire gönderdiğinize dair elinizde bir yazı falan olsa iyiydi, bir aksilikte başınız ağrımazdı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Başka bir hafıza kartıyla deneyin, sonuçlar aynı ise görüntü işleyen chipin bulunduğu PCBA veya sensörle ilgili bir sıkıntı sözkonusu. Bu bir kötü kontakt bile olabilir, teknisyenin kontrol etmesi gereken bir durum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şuan.deneme aşamasındayım. yani herzaman yapmadıgı için. şu şu şartlarda görüntü böyle diyemiyorum. ama sensözde olsa her çekimde aynı lekeleri yapmaz mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

isterseniz sorun çözümü için her ne kadar yurtdışı cihaz olması sebebiyle garantili olmasa da karfo nikon türkiye yetkili servisinin ücret karşılığında önceden fiyat bilgilendirerek tamir uygulamasına başvurabilirsiniz. şayet basit bir çözüm veya çok masraflı olmaması ihtimaline binaen yurtdışı kargo ,gümrük masrafı yapmadan üstelik nikon yetkili servisi tarafından belki sorununuz çözülebilir. fotoğraflarla birlikte şikayetinizi istanbul@karacasulu.com adresine mail atarak bildirirseniz cevap yazıyorlar. belki basit bir sorunsa ucuza halletmiş olursunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

üzücü bir durumgerçekten

d7000 sıkıntılı bir body

k5te öyleydi

hiç test aşamasından gecmiyor mu makinalar ?

bir iki şikayet değil binlerce kişiden şikayet geldi bu 2 body için...

okadar arge yatırımı yapıp sonra piyasaya sıkıntılı makineler sunmak....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

üzücü bir durumgerçekten

d7000 sıkıntılı bir body

k5te öyleydi

hiç test aşamasından gecmiyor mu makinalar ?

bir iki şikayet değil binlerce kişiden şikayet geldi bu 2 body için...

okadar arge yatırımı yapıp sonra piyasaya sıkıntılı makineler sunmak....

K5 Japonya 'daki selden zarar görmesi sebebiyle ilk parti üretimlerde sensör de leke varmış

Seri numaraları belli. Şuan piyasada satılanlar da herhangi bir hata yok.

Bende K5 ile D7000 arasında gidip geliyorum ama çok sıkıntı yaşayan var, D7000 de.

Yurt içi garantili almak şart

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.