İçeriğe git

D7000 AF Yardımcı Aydınlatması

yiğit kulluk

Recommended Posts

Merhabalar,

Ben menüden açmama rağmen AF yardımcı aydınlatması sadece auto modunda, Flashsız auto modunda ve U1 modunda yanıyor. Her seçenek için gidip menüden ayrı ayrı açmama rağmen yanmıyor. Hiç auto modlarda çekim yapmadığım için neredeyse bu özelliği kullanamıyorum ve karanlık ortamlarda makinaya AF yaptırmakta zorlanıyorum. Acaba bir ayarlamı çakışıyor. Yoksa A, S, P, M modlarında bu ışık zaten yanmazmı ? Acaba ışık mı bozuk dedim fakat auto ve flashsız modda çok istikrarlı bir şekilde yanıyor.

Saygılar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İşin aslı ayarlar menüsünden açıp kapattıktan sonra yanması gerek.

Zira bende yanıyor, hatta insanın yüzüne vurunca kör ediyor yani felaket bir ışık çıkartıyor..

Makinenizi Fabrika ayarlarınıza döndürmenizi ve tekrar denemenizi tavsiye ediyorum.

Kullandığınız Lens Kit lens diye tahmin ediyorum, Eğer değil ise kit lens ile tekrar denemenizi önerebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kendi kafasına göre açmaz AF-assist'i Bazı modlarda çalışmadığı doğrudur. Ancak çogu modda çalışır P A S M olsun bunlarda çalışır..

Ancak bilmeniz gereken kısım onun çalışıp çalışmamasını engelleyen auto focus' modudur.. Yani Netleme ayarlarında bulunan AF-C / AF-S / AF-A gibi bu modlar af yardımcı ışıgını calısmasını engeller..

AF-C Modu yani continuous modunda yardımcı ışığınız calışmaz... buna dikkat ederek testlerinizi sürdürün..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu an sizinde söylediğiniz yardımları kullanırken farkettimki. AF aydınlatma ışığı AF'u 3D moduna aldığımızdada çalışmıyor ve Harici flaş takıncada AF yardımcı ışığı yanmıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Şu an sizinde söylediğiniz yardımları kullanırken farkettimki. AF aydınlatma ışığı AF'u 3D moduna aldığımızdada çalışmıyor ve Harici flaş takıncada AF yardımcı ışığı yanmıyor.

Merhaba,

Kullanma kılavuzunda bu konu detaylı açıklanıyor. Oradan okursanız hangi modlarda çalışıp hangilerinde çalışmadığını anlayabilirisiniz.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kafa flash'ı takılı iken'de yanmaz dediğiniz gibi çünkü örnek olarak sb-800 veya sb-800 gibi flashlarda AF yardımcı ığışı bulunur kırmızı olarak flash gövdesinin altındadır buda af yardım görevi görür flash bunu kendi kullansada..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aydınlatma yetersiz olduğunda AF yardımcı aydınlatması yanar (yalnızca vizör

fotoğrafçılığı). AF yardımcı aydınlatma yalnızca aşağıdaki şartların ikisi de

sağlandığında kullanılabilir:

1. Otomatik netleme modu (091) için AF-Sseçildiğinde fotoğraf makinesi AF-A

modundayken tek servo otomatik netleme seçildiğinde.

2. AF alanı modu (094) için H(otomatik alan AF) seçildiğinde veya Hharicinde

bir seçenek seçildiğinde ve merkezi netleme noktası seçildiğinde

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayri arkadaşımız da bahsetmiş gerçi ama ben de söylemek istedim..Eğer orta netleme noktası seçilmediğinde de af yardımcı aydınlatması yanmıyor..Ben bulana kadar göbeğim çatlamıştı..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.