İçeriğe git

Picasso'yu çeken makina

Tamer DURSUN

Recommended Posts

Picasso'yu çeken makineye rekor fiyat

ÜnlÜ İspanyol ressam Pablo Picasso'nun resimlerini çekerken kullanılan fotoğraf makinesi Avusturya'da 2,19 milyon dolara satıldı.

GÜncelleme:26 Kasım 2012 16:10

VİYANA (A.A) - Avusturya'daki Westlicht foto galerisinden yapılan açıklamada, Life dergisinin eski fotoğrafçısı 96 yaşındaki David Douglas'a ait Leica m3d model fotoğraf makinesinin, önceki gÜn gerçekleşen satışın ardından dÜnyada şimdiye kadar satışı yapılmış en pahalı ticari fotoğraf makinesi unvanını kazandığı bildirildi.

Açıklamada, Picasso'nun yakın dostu olan Douglas'ın, Picasso'ya ait yayımladığı yÜzlerce resmi çekerken kullandığı 1955 yapımı fotoğraf makinesinden dÜnyada sadece 4 tane bulunduğu belirtildi.

Westlicht'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, yine aynı gÜn gerçekleşen satışta, altın kaplamalı 1929 yapımı Leica marka fotoğraf makinesi de 1,3 milyon dolardan alıcı bularak, dÜnyada satışı yapılmış ikinci en pahalı fotoğraf makinesi oldu.

Kaynak: mynet

post-947-0-61946200-1353941162_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Tamer Bey;

Desene benim 1996 yılında aldığım ve dijitale geçtikten sonra satmadığım Nikon FA' ya da gün doğabilir. Nikon FA 1983 ile 1989 yılları arasında üretildi ve en son modeli bile 23 yaşında. Yani bendeki de en az 23 yaşında ve halen tıkır tıkır saat gibi çalışıyor. Ne perde ömrü kaç binde derdi var nede başka bir derdi. Belki günün birinde elektronik sistemi çalışan en eski kameralara da böyle bir satış işi olurda bende köşeyi dönerim....:)

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vallaha Ümit hocam. O saateen son sonrada köşe dönmek için o makina verilmez. Koyacan camekana arada çıkarıp okşayacan, bide takacan filmi çıkacan fotoğrafa. ha bide deri kılıfıda Üzerinde olacak vay vay vay zevke bak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü
Vallaha Ümit hocam. O saateen son sonrada köşe dönmek için o makina verilmez. Koyacan camekana arada çıkarıp okşayacan, bide takacan filmi çıkacan fotoğrafa. ha bide deri kılıfıda Üzerinde olacak vay vay vay zevke bak.

Tamer Bey, Merhaba;

Köşeyi dönderecekse ben seve seve satarım o kamerayı...:) Yeter artık birazda rahat edelim. çekim konusuna gelince; Ben dijitalden önce hep dia çekerdim. Sanırım şu sıralar dia film bulunmaz. Geçen hayyam pasajında arkadaşımın dÜkkanında otururken bir öğrenci içeri girerek filmli kamera almak istediğini ve yıldız fotoğrafı çekeceğini söyledi. Bir kamera ve kablo uzatmalı deklanşör aldı ve iş geldi filme. Arkadaşım onu en alt kattaki dÜkkana film alması için yönlendirdi. DöndÜğÜnde filmin son kullanma tarihi 1 seneden fazlaca geçmişti. Demek ki dedim; Film kalmadı ve artık piyasadan toplanan bayat filmleri satıyorlar.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.