İçeriğe git

NİKON D7000 BATTERY GRİB PROBLEMİ?

Recommended Posts

Abiler arkadaşlar şöyle bir sorunum var.Batery gribdeki kalem piller makıne ustundeyken makıne donup takılıyor ekran usttekı dıjıtal gosterge falan gidiyor kalem pılleri çıkarınca düzeliyor bir ara makıne bozuldu zanlettım sonra sorunun bu oldugunu anladım pili takınca makıne sapıtıyor ekranda goruntu bırbırıne gırıyor kıtlenıyor ve açılmıyor çıkarınca ama sorun yok neden olabılır pılleri cuma sarj ettım hıc kullanmadım kameranın pılı bıtmedı çünkü kalem piller 2450 mha ni-mh duracell marka pıller..?Daha önce olmamışdı bu durum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abiler arkadaşlar şöyle bir sorunum var.Batery gribdeki kalem piller makıne ustundeyken makıne donup takılıyor ekran usttekı dıjıtal gosterge falan gidiyor kalem pılleri çıkarınca düzeliyor bir ara makıne bozuldu zanlettım sonra sorunun bu oldugunu anladım pili takınca makıne sapıtıyor ekranda goruntu bırbırıne gırıyor kıtlenıyor ve açılmıyor çıkarınca ama sorun yok neden olabılır pılleri cuma sarj ettım hıc kullanmadım kameranın pılı bıtmedı çünkü kalem piller 2450 mha ni-mh duracell marka pıller..?Daha önce olmamışdı bu durum..

orjinal grip olmamasından dolayı olabilirmi acaba? çünkü bazı gripler bu tür durumlara sebebiyet verebiliyor. örneğin bir arkadaşta makineyi dikeyde kullanırken diyafram çarkı calısıyor fakat düz tuttuğunda çalışmıyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

orjinal grip olmamasından dolayı olabilirmi acaba? çünkü bazı gripler bu tür durumlara sebebiyet verebiliyor. örneğin bir arkadaşta makineyi dikeyde kullanırken diyafram çarkı calısıyor fakat düz tuttuğunda çalışmıyordu.

Hayır sadece içinde kalem pil varken yapıyor yokken problem yok piller zayıf dıcem ama kullanmadım pıllerı zaten makınenın pili öncelıkde o bıtmeden o nıye bıtsın..?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Takip..

Grip'in markası ne acaba ? Ve Grip'e normal batarya takıp çalıştırmayı denedin mi ?

Grıbın markasını suan aklımda degıl bılmemne grıb sıyah bır kutusu var yan sanayı grıblerden kalem pılle yapınca oldu normalde prblem yok normal batarya sadece kamera ustunde var onu grıbemı takım denım dıyosun? Kalem pıllerın zayıflıgındanda olmusda olabılır ama kullanmadan pıller nasıl bıter ve oncelıkle kameranın kullanımda zaten o pıllerle ne alakası var onu çözemedım bugun bıde sarjlı sekılde denıcem full dolu olarak bakım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

makinenin pilini grip'e takınca çalışmaz herhalde.. 2 pil lazım.. Ve birde makine ayarlarından önce hangi pil kullanılsın gibi bir menü olması lazım.

O ayarları bir kontrol eder misin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

makinenin pilini grip'e takınca çalışmaz herhalde.. 2 pil lazım.. Ve birde makine ayarlarından önce hangi pil kullanılsın gibi bir menü olması lazım.

O ayarları bir kontrol eder misin.

Onu dıyorumya zaten oncelık olarak kamera pılınde o bıtınce grıbden kullanıma ayarlı ama oncelık grıb yaparsam makınenın pılını kullanabılırım o zaman. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dene bakalım :)

ama soruna care degılkı o maksat kalem pıllerı kullanabılmek kalem pılde nıe boyle yaptı bır ıkı gunde durdugu yerde bıtermı pıl hayır bıtse bıle onlara gecmedıkı kameradan calısıodu kamerayı neden kıtledı bu problemı cozmem lazım :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bataryalı olarak da aynı sorun varsa suçu grip'e atacağım o yüzden dene diyorum :D

Bende grıbe atacakdımda batarya yokken prblem yaratmıo kalem pılle ılgılı bır sıkıntı bence muhtemelen pıller zayıfdı hıc kullanmadan ni mi pıllerın bıtmesı entarasan nemden yada soguk havadanmı oldugu yerde bıtttı hadı bıttı deıyelım oncelık onda degıldı makıne ordan neyı algılıyor onu anlamadım dün ref fotosu cekerken oldu aslında aksama gereklı testlerden sonra sorunu bulucam umarım :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bataryalı olarak da aynı sorun varsa suçu grip'e atacağım o yüzden dene diyorum :D

Sorun çözüldü hafta sonu tam olarak 800 civarı resım cekdım grıbde pılde vardı lakin.Dün sensor temızlemedeyken pil yarımdı muhtemelen m modda bulb modunda sensör temızlerken bu pıldende ekstra güç aldı o yzuden dıyorlarya sensor temızlerken pıl tam dolu olması gerekır bu esnada pıl zayıfladı elıme aldımda ekran gıtmesı donması kılıtlenme oldu cunku pıl bıtıyordu sımdı full dolu halde denedım prblem yok pılın zayıflıgıyla ılgılı bır durummus dıkkat etmek gerekli. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sorun çözüldü hafta sonu tam olarak 800 civarı resım cekdım grıbde pılde vardı lakin.Dün sensor temızlemedeyken pil yarımdı muhtemelen m modda bulb modunda sensör temızlerken bu pıldende ekstra güç aldı o yzuden dıyorlarya sensor temızlerken pıl tam dolu olması gerekır bu esnada pıl zayıfladı elıme aldımda ekran gıtmesı donması kılıtlenme oldu cunku pıl bıtıyordu sımdı full dolu halde denedım prblem yok pılın zayıflıgıyla ılgılı bır durummus dıkkat etmek gerekli. :)

İyi bari, senin adına sevindim.. Buda bize ders olsun :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şimdi gripe piller takılı olunca akım gidiyor yani grip faliyeyte giriyor.pil olmayınca enerji olmadığı için notr durumda kalıyor en iyisi siz başka bir batery grip deneyin olmasa o zaman başka çarelere bakarız

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

gripde prblem yok sensor temızlerken pıl harcaması oluyor kamerada pıl oncelıgı kamera ve grıb olarak ayarlı kameranın pılı zayıfda olsa uzun pozlama yaptında zayıflıyor batery grıbdende yıyor pıller tam dolu oldunda ıse herhangı bır problem olmuyor grıbın ıcınde pılı koymamak lazım eger uzun cekım yapmıyacaksak yarıda kalmayacaksak grıbe pıl takmanında mantıgı yok hemde agır oluyor grıb makınenın altını koruyor hemde dıkey cekımlerde ıyı oluyor kameranın pılı zayıfsa grıbe pıl koymak gerekır..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.