İçeriğe git

Herkese Merhaba

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba bende aranıza yeni katıldım. Kısmetse bu hafta sonu Gold Bilgisayardan Nikon D5100 ( 18-55 Mm Vr Lens ) ile birlikte alıcam. Bende bu yönümü son 2 aydır keşvettim hatta şöle söliym fotoğraf çekmek bende alışkanlık gibi bişey oldu ve bunu yaparkende çok büyük bir haz alıyorum ve inanılmaz mutlu oluyorum ve bu yöndede yetenekli olduğumu düşünüyorum. Ben Manzara ve Panaromik fotoğraflar çekmeyi ve bu konuda kendimi geliştirmeyi düşünüyorum. Sizden cevabını almak istediğim bi kaç soru sorcam bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. 1) Doğru makina seçtiğime inanıyorum en azından yaptığım araştırmalar öle gösteriyor siz nedersiniz. 2) Başlangıçta verdikleri lens nasıldır ( manzara ve panaromik fotoğraflar için verim alabilirmiyim ? ) 3) manzara ve panaromik fotoğraflar çekmek için ortalama bir lens fiyatı ne kadardır ? ( fiyat/performans bazında fiyatlar belirtirseniz sevinirim :)) ) 4) en son olarak lensler ile ilgili detaylı bilgi veren site isimlerinden bikaçtane yazarsanız harika olur:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hoşgeldin Emre. Makinan güzel. (Her ne kadar 1 yıl sonra gövde motorlu bir makina peşine düşecek olsanda) 18-55 ile yazdığın herşeyi yaparsın. Hatta ters bağla değme makrolu lenslerden kıyak makro çekersin. Şimdilik lensi boşver. Kaliteli bir üçayak al. Hadi kolay gelsin

(bu tavsiyeler bir acemi tavsiyesidir)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Arkadaşlar merhaba bende aranıza yeni katıldım. Kısmetse bu hafta sonu Gold Bilgisayardan Nikon D5100 ( 18-55 Mm Vr Lens ) ile birlikte alıcam. Bende bu yönümü son 2 aydır keşvettim hatta şöle söliym fotoğraf çekmek bende alışkanlık gibi bişey oldu ve bunu yaparkende çok büyük bir haz alıyorum ve inanılmaz mutlu oluyorum ve bu yöndede yetenekli olduğumu düşünüyorum. Ben Manzara ve Panaromik fotoğraflar çekmeyi ve bu konuda kendimi geliştirmeyi düşünüyorum. Sizden cevabını almak istediğim bi kaç soru sorcam bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. 1) Doğru makina seçtiğime inanıyorum en azından yaptığım araştırmalar öle gösteriyor siz nedersiniz. 2) Başlangıçta verdikleri lens nasıldır ( manzara ve panaromik fotoğraflar için verim alabilirmiyim ? ) 3) manzara ve panaromik fotoğraflar çekmek için ortalama bir lens fiyatı ne kadardır ? ( fiyat/performans bazında fiyatlar belirtirseniz sevinirim :)) ) 4) en son olarak lensler ile ilgili detaylı bilgi veren site isimlerinden bikaçtane yazarsanız harika olur:)

Emre Bey, Merhaba;

öncelikle hoşgeldiniz. Nikon D5100 gayet güzel bir başlangıç. Lens konusunda, Tamer bey gibi benim de size tavsiyem şimdilik 18-55 mm kit lensle çalışın ve zaman içerisinde oluşacak ihtiyaçlarınıza göre yeni lenslerinizi alırsınız. Geçen zamanda, fotoğrafa gerçekten de gönül verirseniz o zaman zaten iyi lensler için para biriktirmeye ve hayaller kurmaya başlarsınız. Bu arada D5100 ile gelen Nikon Nikkor 18-55 mm lense birçok kullanıcı burun kıvırmakta maalesef ama bu lensle çekemeyeceğiniz bir fotoğraf yok. Daha doğrusu bu lens fiyatına göre son derece başarılı bir lens. Aşağıdaki linkte Nikon Nikkor 18-55 mm lensle ilgili bir yazı ve bu lensle çekilmiş örnek fotoğraflar var. Bu link, kit lensle ilgili birçok sorunuzu yanıtlayacak.

http://www.nikonturk.com/konu/906-nikon-nikkor-18-55-mm-f35-56-kit-git-lens/

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.