İçeriğe git

Sapanca Gölü Gezisi

Gökhan YAZICI

Recommended Posts

Evet çok yorucu olur o kadar saat valla ben takribi 2 gün bile değil bodruma gitmiştim 2 sene önce çarkıma edilmişti :D araçla daha iyi olur gibi araçlar tırt vaziyette turla gitmek mantıklı olacak gibi tabi sağım solum belli olmaz benim :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Günü birlik Istanbul dışına çıkmak tabiki akıl mantık işi değil ama ne yapacaksın?

En azından kendi adıma konuşayım sürekli çalışıyorum ve işimi aksatamıyorum.

Bi pazarım birde yarım gün olan c.tesim var.

Baktığım firmanın yatılı seçenekleri de var ama bana çok pahalı geldi.

Otel fiyatlarına baktım gecelik tek kişilik oteller 150-200TL

Yol masrafı, ye iç çok tuzlu olacaktır.

Oğuz hocam, kışın doğu karadeniz turu varmı?

Şöyle ocak şubat gibi bir ayder yapılsa 2-3 gün tadından yenmez be :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bizde aynı haldeyiz Gökhan yanı günler boş ben bazen aksatabılıyorum arada o kadar karadeniz turu güzel olur valla aklımda hep oralar var bakalım nasip kısmet.Geçen pasta malzemesi satan çocuğun adı ali Gökhan yazıcıydı senmisin dedim acaba oda foto falan çekiyormuş. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Walla kışın, özellikle Aralık-Ocak-Şubat aylarında oralara çıkmak ciddi anlamda problem. :D Son olarak kurban bayramı için bir Doğu Karadeniz turu var sonrasında kış sezonunda daha çok günü birlik ve/veya konaklamalı turlar olacak. Ama Doğu Karadeniz bildiğim kadarıyla yok. Fakat ilkbahar yaz sezonunda şiddetle tavsiye ederim böyle bir kaçamak. :)

Her neyse eğer ki böyle günübirlik bir tur planınız olursa beni dahil edebilirsiniz. Ben ayak uydurabilirim beklenmedik bir durum olmazsa. Şöyle bir Oylat, Cumalıkızık, Sapanca hatta Abant -geçen sene gitmiştim uygun fiyatlı oteller de mevcut- planı yapabilsek hoş olur, miss olur, güzel olur. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pazar günü hava durumuna bakayım, sonraki haftasonu için gösterilen duruma göre yani 12-13 Ekim tarihine kendime yer ayırtabilirim arkadaşlar.

Duruma göre tekrar bilgi yazarım buraya.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15CM karın neyinden keyif alıcan Gökhan

150 olsa neyse :D

Kar kış kıyamet Ayder e gitmek istiyorum ama neyime güvenip gitmek istiyorum onuda anlamış değilim.

Kışın İstanbul da evden çıkıp arabaya kadar yürüyemiyoz, neden Aydere gitmek istiyorum onuda bilmiyorum :D

Fotoğraf sevdası herhalde :blink:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sapanca'yı bilemem ama kışın kar altında Abant müthiş oluyor.

Gökhan hocam, yıllık izninde ayarlayalım sana bir Karadeniz turu.:) Ayder'den tut, Gito, Gorgit gezer fotoğraf sevdanı perçinlersin :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam ben izni yedim bitirdim ya :D

Hani gözüm yese aralık ocak gibi 1-2 gün izin alırım, perşembe-cuma-cumartesi-pazar bir gezi yaparım ama daha önce bu tarz tecrübelerim olmadığı için Allah'ın dağına tek başıma gitmek mantıklı gelmiyor.

Hani yanında 1-2 kişi olsa cesaretlenecem de tek başına gidilecek yer değil.

Yazın sıkıntı yok, Ayder den yukarı araçta çıkıyor. Daha yukarılarda arı, sinek vs yok denecek düzeyde zaten.

O sebepten yazın çok korku olmuyor ama kışın ayısı var kurdu var. Aç bir ayıya denk gelirsin adamın cesedini bile bulamazlar sonra :blink:

Soğuk sıkıntı değil Gökhan, sonuçta gidip karın içinde kamp yapmıyacan yine otelde kalıcan :D

Adam akıllı bir mont, bir pantolon, ayakkabı oldu bitti işte.

Sanki Ertan abi gibi -40C de yaşıcaz :D

Benim soğukla ilgili tecrübem 1-2 kat kalın giyinmektense, 4-5 kat ince giysi giyinmek.

Ancak en dışta kalan mont, pantolon falan çok önemli etkenler, rüzgar girmemesi lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ya oraya sürekli gelen olur tek kalmaz kimse gündüz gündüz kurt falan çıkcağanı pek sanmam sağlam gittikmi sıkıntı olmaz zaten karadeniz bölgesi hepsi silahlıdır en fazla bir kolumuzu yerler ancak :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ayder de kışın tüm oteller açık değil bildiğim kadarı ile...

Ayrıca kışın yazın olan yoğunluğun 10da 1i olmaz. Ve Ayder de hani öyle çok gezilecek görülecek yer değil. çok bir manzarası yok, yukarı lara çıkmak lazım. 6-7KM yukarı doğru gidince artık geniş alanda dağ manzaraları falan çıkıyor, asıl olay oralarda başlıyor ki o bölgelerde şuan yerleşim yok denecek düzeyde.

12-13km yukarıdaki kavrun yaylası göçebe mekan gibi bir yer. Evler vs var ama kaçı kışın orda kalır? Açıkcası bilmiyorum. Dediğim gibi ayı çıksa insanı yese, imdat desen sesini kimse duymaz.

Daha 15 gün önce buraya kar yağdı!

Kışın uzun vadede Pegasus dan ucuza bilet bulunabiliyor evet 30TL ye falan.

Kışın keza otel fiyatlarıda baya bir düşer. Yazın 150TL olan bir otelde kışın taş çatlasın 40-50TL ye hatta belki daha ucuza kalırsın düşüncesindeyim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Konuyu bu kez de ben hortlatayım. :)

23-24 Kasım'a denk gelen haftasonu için günübirlik İnegöl-Oylat, Sapanca yada Cuma ve Cumartesi konaklamalı Abant gezisi düşünüyoruz bir kaç arkadaş. Eğer 'ben de isterdim ama tek gitmem' derseniz bize katılabilirsiniz. Henüz plan program net değil, duruma göre tekrar aktarırım durumu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ayder boşverekya uzungöl yaylası istiyorum ben merak ediyorum orayı tereyağlı pideler falan hımm petnirler meynirler amanınn :D

Uzungöl'de pide mi? Bence orada tereyağında ya da kiremitte alabalık yenir. Uzungöl yayla değil bir köydür; o köyün de kendine ait yaylası daha yukarılardadır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sakın Uzungölde pide yeme gafletinde bulunmayın derim. Adı geçmişken Uzungölü birde daha yukarılardan görelim. Bu kare Resul çELİK tarafından çekilmiştir.Kendisi 81 ilin tümünü gezmiş bir fotoğrafçıdır.

ug.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mekan manyakmış Recep abi.

Oğuz hocam bu hafta tenis turnuvası sayesinde feleğim şaştı!

Her gece 12 de eve geliyorum, sabah 7de evden çıkıyorum.

İlkkez bugün 1 maçı izlemedim de 10da eve geldim :D

Şu pazarı bir atlatayım görüşelim. Kontejan varsa ben gelmek isterim.

Tabi Kasımın sonunda dağın bayırın ortasında çadırda kalalım düşünceniz falan yoksa :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok hocam, eğer Abant olursa kalacağımız yerden memnun kalacağından eminim. Şöminemiz falan ohh miss :) Zaten günübirlik gidersek de çadır, ayaz gibi çekincelerimiz olmayacak. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben iki yerede gitmediğim için sıkıntı yok, ikisinede kabulüm.

Böyle yerlere günü birlik de gidilmez onuda biliyorum günün ilk ışığında fotoğrafa çıkmak lazım ama gel görki kış şartları, ıssız orman, çadır, şanssız bedevi ve kutup ayısı ilişkilerinden çekiniyorum :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

pideyi ya giresun espiyede ya da görelede yiceksiniz arkadaşlar meşhur pidesi olan yerler buralar:D maşallah plan güzel ama gidiyonuz mu gitmiyonuz mu belli değil istanbulda olsam bendei sayın derdim ama maalesef değilim. hadi bakalım güzel bir iş çıkacak sonucunda sanırım bizde fotoğraflara bakarız:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Günün ilk ışıklarını Cihangir'de yakalayalım derim şimdilik :) Bakalım hocam, konuyu netleştirelim ona göre programımızı yaparız. Ayrıca senin de fikirlerin varsa alabilirim. Benim aklıma İnegöl, Sapanca yada Abant geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.